Aktivity 3.A v projektu Kreativní partnerství pokračují

O lidském těle už víme mnoho. S výtvarnicí Kristýnou jsme se nově zaměřili na naše smysly. Nejdříve jsme hmatem a bez účasti zraku poznávali různé druhy ovoce i zeleniny. Informace o tvaru a velikosti jsme předávali kamarádovi, který seděl zády, a měl podle daných instrukcí nakreslit a poznat, o co jde. Následně jsme se zaposlouchali do tónů Smetanovy symfonické básně Vltava a zkusili výtvarně zaznamenat svoje pocity. Při skladbě Vyšehrad jsme malovali poslepu. Svoje chuťové pohárky jsme uspokojili v programu „Vaříme zdravě a bez chemie“. S výživovou poradkyní jsme připravovali čtyři druhy pomazánek a těstovinový salát. Ochutnat přišli oba páni zástupcové i pan učitel chemie. Činnostním učením si stále procvičujeme pravopis  psaní  y/i po obojetných souhláskách,  např. jazyk, bytost, lýtko, lysý, polykat, myšlení, mýlit se, pyšný, zpytovat,  slyšet, lyžovat, nasycený, klopýtat, sýr, syrová, smysly, výskat a další …. Těšíme na květnovou návštěvu v hotelu.  Uděláme  si pěkný výlet. Už poznáme, že je předpona a let je kořen slova.   

Žáci 3. A pod vedením třídní učitelky Jany Šumberové