Ochutnávka ovoce

Dne 21. 6. 2017 proběhla ve třídách 7.A a 7.B ochutnávka exotického ovoce. Žáci měli možnost ochutnat červené banány, karambolu, papáju, dračí ovoce (Pitahaya), mučenku (passion fruit) a mochyni peruánskou. Bylo velmi pěkné sledovat, jak žákům chutnaly různé druhy ovoce různě. Jediné ovoce, které nesklidilo od nikoho pozitivní ohlas, byly červené banány. S ochutnávkou ovoce si také žáci připravili guacamole podle tohoto receptu: 2 zralá avokáda (rozmačkaná dužnina), šťáva z jedné limety, 1 cibule nakrájená nadrobno, 2-3 rajčata nakrájená na drobné kostičky, sůl, pepř. Ke guacamole se podávají nachos.

Tomáš Pinkr, učitel přírodopisu

StudentBlog theme is brought to you by Quasargaming.com online slot games such as Plenty on twenty, Fruits and sevens and Columbus deluxe.