Archiv 5. listopadu 2017

Eden (opět) čte svým žákům

Jak se již na naší škole stalo tradicí, i v tomto školním roce se v rámci kampaně Celé Česko čte dětem zapojilo několik našich pedagožek, milovnic čtení do projektu Eden čte svým žákům. Vybraní žáci tak mají možnost 1 x týdně v bezpečném a známém prostředí školy nejen naslouchat příjemným hlasům našich pedagožek, ale i sdílet s dalším dospělým své radosti či strasti, snít anebo si „jen“ obyčejně popovídat. Naše báječné předčítačky věnují dobrovolně ve svém volném čase svůj hlas, ale hlavně srdce vždy jednomu konkrétnímu žákovi/yni . Věříme, že pravidelné čtení našim žákům přispívá k pozitivnímu vztahu nejen ke čtení, ale má obrovský význam pro rozvoj emocionálního zdraví, rozvíjí paměť, představivost, fantazii, učí kreativnímu myšlení apod. Předčítání zároveň utváří zdravé vztahové „pouto“ mezi konkrétním žákem a konkrétním předčítačem. Děkujeme tímto i dobrovolníkům z řad rodičů a v případě zájmu dalších rodičů či prarodičů uvítáme rádi další předčítače. Potencionálních malých posluchačů je v naší škole spousta.

Radka Víchová, školní psycholog a koordinátorka projektu

Taneční zeměpis

Ve čtvrtek 2. 11. jsme navštívili Strašnické divadlo a zhlédli představení Taneční zeměpis. Hlediště bylo celé naše a jeviště zase tanečnic a tanečníků z různých kontinentů. Dozvěděli jsme se, že lidé v různých zemích můžou vyjadřovat své nálady, názory a činnosti tancem. S herci jsme navštívili naše pravěké předky, podívali jsme se i do Indie či Mexika. Přes Andalusii jsme se dostali do Ameriky a Anglie a naše putování jsme zakončili v Čechách tancem polka a vystoupením některých z nás na podiu.

Barbora Jandová a Anežka Bočková za 4. a 5. ročník

StudentBlog theme is brought to you by Quasargaming.com online slot games such as Plenty on twenty, Fruits and sevens and Columbus deluxe.