Eden (opět) čte svým žákům

Jak se již na naší škole stalo tradicí, i v tomto školním roce se v rámci kampaně Celé Česko čte dětem zapojilo několik našich pedagožek, milovnic čtení do projektu Eden čte svým žákům. Vybraní žáci tak mají možnost 1 x týdně v bezpečném a známém prostředí školy nejen naslouchat příjemným hlasům našich pedagožek, ale i sdílet s dalším dospělým své radosti či strasti, snít anebo si „jen“ obyčejně popovídat. Naše báječné předčítačky věnují dobrovolně ve svém volném čase svůj hlas, ale hlavně srdce vždy jednomu konkrétnímu žákovi/yni . Věříme, že pravidelné čtení našim žákům přispívá k pozitivnímu vztahu nejen ke čtení, ale má obrovský význam pro rozvoj emocionálního zdraví, rozvíjí paměť, představivost, fantazii, učí kreativnímu myšlení apod. Předčítání zároveň utváří zdravé vztahové „pouto“ mezi konkrétním žákem a konkrétním předčítačem. Děkujeme tímto i dobrovolníkům z řad rodičů a v případě zájmu dalších rodičů či prarodičů uvítáme rádi další předčítače. Potencionálních malých posluchačů je v naší škole spousta.

Radka Víchová, školní psycholog a koordinátorka projektu

StudentBlog theme is brought to you by Quasargaming.com online slot games such as Plenty on twenty, Fruits and sevens and Columbus deluxe.