Dějepisná vycházka aneb Prahou Královskou cestou

V pátek 10. 11. se všechny tři šesté třídy zúčastnily dějepisné vycházky starou Prahou. Role průvodce se již tradičně zhostil pan Procházka, učitel dějepisu, který děti provedl po stopách někdejší Královské cesty vedoucí od Prašné brány, Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí a odtud ke Karlovu mostu. Děti měly možnost dozvědět se nejen něco o významných domech a ulicích v centru Prahy, ale i o důležitých událostech např. popravení 27 českých pánů na Staroměstském náměstí v roce 1621. Nechyběly ani zajímavé legendy, které se k historii těchto míst vážou. Dětem i třídním učitelkám šestých tříd se vycházka velmi líbila a všichni si z ní odnesli spoustu nových poznatků. Těšíme se na pokračování v dalším putování.

Marcela Vránová, třídní učitelka 6. C

StudentBlog theme is brought to you by Quasargaming.com online slot games such as Plenty on twenty, Fruits and sevens and Columbus deluxe.