Archiv 2. února 2018

Lidé z ALD Automotive pomáhají

Není to příliš medializované téma, ale pro mnoho dětí je obyčejné jídlo ve školní jídelně nedostupné. Možná by vás to ani nenapadlo, snad i proto, že se o tom příliš nemluví, ale jsou rodiče, kteří si nemohou dovolit zaplatit svým dětem tuto zdánlivou banalitu. Čekání na chodbě, nebo ve školní družině v okamžiku, kdy všichni odcházejí na oběd, pocit vyloučení, který dětem nikdo nevysvětlí – to jsou situace, které je vylučují z kolektivu jejich. Tyto situace mají negativní vliv nejen na chování, školní prospěch, ale především na dětskou psychiku… Právě toto může mít naprosto fatální následky na jejich pozdější psychický i sociální vývoj. Zaměstnanci naší společnosti z tohoto důvodu uspořádali již v roce 2016 sbírku pro dobrou věc. Stejně tak i v roce následujícím se podařilo vybrat dalších 12 000 Kč. Rozbal text »

První vysvědčení

I naši prvňáčkové si dnes, 31. ledna 2018,  vyzvedli první vysvědčení. Od rána se těšili, až si ho rozdáme. Napětí a obavy se rozplynuly, když jim bylo rozdáno v tělocvičně naší školy a zjistili, že mají samé jedničky. Doma si jistě se svými rodiči přečtou slovní hodnocení. Jsou šikulkové, blahopřejeme!

Marcela Ritterová, třídní učitelka 1.B

Anglické divadlo

V pondělí 29. 1. nás navštívily slečny z jazykové školy Kids&Us, které si pro první třídy a Žabičky připravily představení There is no place like space. Děti se seznámily s Marti a Dani, které je celým příběhem provázely pouze v anglickém jazyce. Děti si během představení zábavnou a poutavou formou zopakovaly barvy, naučily se nová slovíčka, počítaly planety sluneční soustavy i si společně zazpívaly a zatancovaly.

Veronika Doležalová, třídní učitelka 1.C