Archiv 11. května 2018

Dárky ke Dni matek

Naši prvňáčkové umí nejen sportovat, ale umí i šít. Pro maminky na Den matek ušili jehelníčky a měli z nich ohromnou radost. Maminky budou mít jistě také radost, až jim budou jejich děti v neděli gratulovat ke Dni maminek.

Marcela Ritterová, třídní učitelka 1.B

Šest statečných

Naše starší žákyně dosáhly dalšího vynikajícího výsledku a staly se vítězkami Prahy 10 v soutěži družstev v atletice. Všechny výkony byly nadprůměrné a Nikola Halešová  si vytvořila výkonem 155 cm ve skoku vysokém osobní rekord. Mladší žákyně, které teprve sbírají zkušenosti, se umístily na krásném 4. místě. Všem našim „ bojovnicím“ gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Barbara Hůlová, učitelka tělesné výchovy

Závěrečné představení Klubu mladých diváků

Čtvrteční večer jsme strávili v Žižkovském divadle. Viděli  jsme  představení hostujícího souboru AQUALUNG se zajímavou zápletkou: vystoupit nemohl herec v hlavní roli („tato situace se v divadle stává jednou za sto až dvě stě let“), zaskočil proto kolega, který ale neměl roli nastudovanou. Po celou dobu ho provázel scénář, ze kterého předčítal. Se vzniklou situací si celý soubor skvěle poradil. Seznámili jsme se s románem Karla Čapka. Ten psal autor ještě před druhou světovou válkou a brzy jsme poznali, že zpracované téma je zcela aktuální i dnes. Celé představení provázela živá hudba. Toto bylo poslední  představení v letošním školním roce. Všem účastníkům děkujeme a věříme, že se s nimi i mnohými dalšími žáky 8. a 9. tříd budeme scházet v dalším ročníku KMD.

Pavlína Poletínová, KMD

Atletické závody Poháru rozhlasu

Ve čtvrtek 10. května se na atletickém stadionu SK Slavia Praha uskutečnily obvodní závody v Poháru rozhlasu starších a mladších žáků. Naše obě družstva se umístila na skvělém druhém místě. Všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Michael Jelínek, koordinátor sportovních soutěží