Archiv 15. května 2018

Květnová kavárna

Na květnové kavárně vyprávěly paní učitelky Poletínová a Šimšová příběh o tom, jak v loňském školním roce začaly učit cizince český jazyk jako cizí jazyk. Ukazovaly nám, jaké materiály využívaly, líčily, s jakými obtížemi se potýkaly.  I když jejich úsilí nadále pokračuje, už teď můžeme říci, že příběh má šťastný konec, protože cizinci přestávají být cizinci v plném významu slova. O tom svědčí třeba to, že po roce a půl intenzivní výuky dokážou číst beletrii v češtině. Mimočítankové četbě byla věnována druhá část našeho kavárenského setkání. Dozvěděli jsme se o způsobu výběru titulů četby, o nutných změnách, které přináší čas. Některé tituly nás možná inspirovaly.

Směrnice ředitelky školy k ochraně osobních údajů

Kontakt na pověřence: Paní Viera Pávková – vierapavkova@gmail.com; +420601333185

směrnice

Souhlas se zpracováním osobních údajů

Vážení rodiče, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů (GDPR) vás žádáme o poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů. Ve dnech 21. – 25. 5. 2018 od 8 do 18 hodin budou ve vrátnici připraveny formuláře, které můžete vyplnit a podepsat. Pokud této možnosti nevyužijete, budeme předpokládat váš souhlas až do doby konání třídních schůzek  v září 2018.

Prvňáci a Žabičky v ZOO

Žáci ze třídy Žabičky, 1. A  a 1. C se vypravili do ZOO, aby si zblízka prohlédli a dozvěděli se  zajímavosti ze života zvířat, ptáků, plazů, hmyzu i ryb.  Levharta obláčkového, kterého naše škola sponzoruje, sice děti neviděly, ale každý si našel své oblíbené zvířátko. Počasí nám přálo a  o pěkné zážitky  jsme se společně podělili.

Jana Šumberová, třídní učitelka  1. A

Mc Donalds cup v Praze ovládla ZŠ Eden

MC Donalds cup v Praze ovládla ZŠ Eden a máme zlato.
Dne 14.5. 2018 jsme se zúčastnili se ZŠ Eden pražského finále fotbalového MC Donalds cupu na Strahově. Po postupových 2 kolech přišlo důležité krajské finále.

Rozbal text »