Archiv 1. října 2018

Rodičovská kavárna 2. 10. 2018

Naše první kavárna v letošním školním roce byla věnována GDPR a organizátorem bylo vedení školy.  Vysvětlovali jsme přítomným maminkám, jak jsme se s touto povinností vypořádali, s jakými problémy se potýkáme, diskutovali o jednotlivých částech souhlasu zákonných zástupců. Jak už ale v kavárně bývá zvykem, nezůstalo jsem u tématu GDPR a povídali jsme si o všem možném. Jediné, co nás jako vedení školy mrzí, je dlouhodobě nízká návštěvnost našich kaváren – tím spíš děkujeme třem maminkám našich žákyň za účast.

Jana Churáčková, ředitelka školy

Celé Česko čte dětem – nezapojíte se?

Také v letošním školním roce probíhá na naší škole předčítání dětem v rámci celostátní kampaně Celé Česko čte dětem. Pravidelné čtení  je zaručeně vítanou formou moudrého kontaktu s dítětem. Nejen že četba posiluje sebevědomí dítěte, rozvíjí paměť a obrazotvornost, ale v neposlední řadě bývá spolehlivým způsobem, jak se čtení může stát pro dítě stejně přitažlivým, či dokonce přitažlivějším než televize, tablety a telefony. Nově budou letošní žáci pátých a čtvrtých tříd předčítat prvňáčkům, dětem z přípravné třídy Žabiček a pravidelně se chystají předčítat i předškolákům ve vedlejší  MŠ Vladivostocké. Nejen učitelé, ale také dobrovolníci z Vašich řad se mohou zapojit a předčítat pravidelně našim žákům. Zájemcům budou veškeré informace sděleny u koordinátorky projektu Mgr. Zuzany Cháberové prostřednictvím e-mailové adresy : chaberova@zseden.cz.