Prvňáčci zasadili svůj strom

Ve čtvrtek 11. října se prvňáčci „proměnili“ v zahradníky. V blízkosti školy si každá třída zasadila svůj strom. Děti nejprve musely najít jámu, v níž byl každý stromek upevněn. Lopatkami mu přisypaly hlínu, konvičkou s vodou jej zalily a zapíchly k němu cedulku se jménem. Děti z 1.A pojmenovaly stromeček Andy, třída 1.B vybrala vznešené jméno Baron. Malou borovici pak děti poměřovaly podle sebe, jak je velká, a hádaly, o kolik asi vyroste za devět let jejich školní docházky. Potom stromečkům vyslovovaly svá přání – aby pěkně rostly, sluníčko je hřálo, deštík zaléval, aby byly stále zelené a nikdo jim neokusoval jehličí a nelámal větve. Touto tradiční akcí jsme si rovněž připomněli Den stromů.

Jitka Čalová a Tereza Jersáková, učitelky 1.A a 1.B