Archiv 17. října 2018

Blahopřání naší stoleté republice

Ve středu 24. 10. jsme se oblékli do červené, modré nebo bílé a ve čtvrtek 25. 10. 2018 jsme zakončili celoroční celoškolní projekt Republika. Dopoledne představily třídy výsledky své práce (přehled níže), odpoledne pedagogové provedli hosty historií naší republiky v komponovaném pořadu „Pojďte s námi dekádami“ (záznam bude zveřejněn). Přejeme  republice k narozeninám co nejvíce opravdových osobností!

Jana Churáčková, ředitelka školy

pozvánka a program

Jsme OFFLINE!

Vše začalo na adaptačním kurzu. Kromě jiných aktivit jsme si tvořili třídní pravidla. Ani nevím, z které skupiny tento nápad vzešel, ale najednou se na tabuli objevilo: jsme stále na mobilech. Po krátké diskuzi jsme si odsouhlasili, že bychom to jeden den v týdnu mohli zkusit bez nich. Na etické výchově jsme se dohodli, že oním dnem bude pátek (také proto, že vyučování je nejkratší a hodně jich, aspoň nyní z počátku, odpadá). V pátek 12. října jsem tedy ráno přišla do třídy a vybrala mobily. Některé tváře byly lehce posmutnělé. Oni jedinci zřejmě doufali, že přece jen zapomenu… Myslím ale, že smutek brzy pominul, všichni si den užili a zahráli možná i nějakou tu již polozapomenutou hru. Zda si uděláte takový den OFFLINE i doma je už na Vás. Za sebe to velmi doporučuji.

Julie Drahorádová, třídní učitelka 6. B