Historie

ZŠ Vladivostocká byla otevřena v září 1960. Po dvou letech normálního provozu byly založeny první sportovní třídy – atletické. Až do roku 1984 byla škola zaměřena na atletiku.

Ještě v tomtéž roce založil pan Josef Lánský  ( Ɨ 2008), bývalý hráč Slavie, první hokejové třídy. Sám v následujících letech působil jako sekretář a trenér mládeže na ZŠ Vladivostocká. Postupem času se sportovní záběr rozšířil o fotbal, pozemní hokej a odbíjenou. V současné době jsou žáky naší školy fotbalisté, hokejisté, žáci z různých sportovních odvětví různých klubů; aktivní i rekreační sportovci. Škola se stále profiluje sportem a považuje sport za jeden z pilířů zdravého životního stylu. Mottem našeho školního vzdělávacího programu je: Se sportem za vzděláním. Vedení školy i třídní učitelé úzce spolupracují s trenéry HC a SK Slavia – například s panem Růžičkou.

Pří hledání talentů do naší první sportovní třídy hokejového zaměření podal pomocnou ruku vedoucí Mladého slávisty Jaroslav Lahoda, který v rámci této už známé a populární mládežnické organizace pomohl najít nadějné sportovce.

Úspěšní absolventi naší školy:

Adam Petrouš, Milan Zachariáš, Michal Švec, Martin Hyský, Tomáš Hrdlička, Radek Černý, Tomáš Pekhart, Lukáš Vácha, Lukáš Hronek, Tomáš Vlasák, David Pojkar, Jan Hejda, Petr Jaroš, Roman Málek, Milan Kejklíček, Jiří Drtina, Vladimír Růžička ml., Martina Kejklíčková, Radek Dlouhý, Jakub Klepiš, Roman Červenka, Petr Kadlec, Ondřej Staněk, Jaroslav Bednář, …