Do školy v přírodě ve Střelských Hošticích jezdí děti z prvního stupně se svými učitelkami již několik let a rádi se sem vracíme. Oceňujeme dostupnost, funkční vybavenost sportovišť, vstřícný přístup personálu.

Areál školy se nachází u řeky Otavy asi 1km od obce. Ubytování dětí je buď v pavilonech budovy ve čtyřlůžkových pokojích se sprchou a sociálním zařízením nebo v chatkách, kde jsou dva třílůžkové pokoje se sprchou, WC a malou kuchyňkou. Každá třída má svoji učebnu. K dispozici jsou účelně vybavené herny, tenisové stoly na chodbách i víceúčelová společenská místnost.

Sportovní vyžití pro děti je přímo v areálu školy. Využíváme hřiště s herními prvky, prolézačkami i trampolínou, ruské kuželky i venkovní stoly na stolní tenis, ohniště.

Pro sportovní aktivity slouží dětem travnaté hřiště na fotbal, hřiště s umělým povrchem na florbal či míčové hry, asfaltové hřiště i tenisový kurt. Cesta v areálu poskytuje asi 800 metrovou dráhu pro jízdu na in line bruslích. Lze půjčit i loďky a bezpečnostní vesty.

Během pobytu lze objednat zajímavé programy pro děti: ukázka výcviku psů, práce hasičů, policie, vystoupení šermířů aj.

Děti si mohou nakoupit v místním kiosku. S kuchařkami lze domluvit případnou dietní stravu podle konkrétních požadavků.

Navštěvujeme bazén s vodními atrakcemi v Horažďovicích  (12 km od Stř.Hoštic), programy v blízké přírodovědné stanici, řemeslné dílny na zámku i Vorařské muzeum.  Plánujeme výlety na hrad Rabí, rozhlednu, prohlídky nejstaršího vodního mlýnu v Hoslovicích, pohádkové chalupy Z. Trošky, muzea v Sušici nebo procházku Povydřím.

adresa:    Škola v přírodě Střelské Hoštice 100, PSČ 387 15

Více informací naleznete na adrese: www.ddmpraha.cz