Již několik let mají žáci naší školy možnost strávit dva týdny v nádherné přírodě Krkonoš. Pokaždé jezdíme do Horského hotelu na Černé hoře nad Janskými lázněmi, kde v nadmořské výšce téměř 1300 m nad mořem trávíme veškerý možný čas na čerstvém horském vzduchu. V lednu zde probíhá výběrový lyžařský kurz pro téměř 100 žáků, kteří pod vedením instruktorů z řad učitelů tělocviku využívají celý lyžařský areál na Černé hoře i cvičnou loučku nad hotelem. Kromě klasického lyžování mohou vyzkoušet také jízdu na snowboardu. V době, kdy se koná škola v přírodě, pak s ohledem na počasí vyrážíme na horské túry do blízkého i vzdálenějšího okolí – Pec pod Sněžkou, prameny Labe, Sněžka, Špindlerův Mlýn, nebo na výlety –  ZOO Dvůr Králové, Adršpašské skály, vojenská pevnost Stachelberg atp. K nabitému sportovnímu programu patří také různé sportovní hry, orientační běh, olympiáda v klasických i netradičních disciplínách a neodpustíme si ani návštěvu akvaparku ve Špindlerově Mlýně. Nezanedbáváme ani výuku, která zde samozřejmě probíhá méně tradičním způsobem a žáky velice baví, stejně jako různé vědomostní soutěže, turnaje ve stolním tenise, v nohejbale, volejbale atp. Prostředí hotelu je velmi příjemné a jeho personál také. Máme zajištěno stravování pětkrát denně a v jídelně je vždy k dispozici čaj nebo voda se šťávou. Učitelé i žáci se sem rádi vracejí. Celý objekt se nachází v oblasti KRNAPu, a proto je vjezd všem motorovým vozidlům dovolen pouze na zvláštní povolení. Upozorňujeme na výpadky signálu mobilních operátorů. Adresa: Horský hotel na Černé hoře, Janské Lázně, 542 25 Škola v přírodě 2014 Lyžařský kurz 2013 Škola v přírodě 2012 Škola v přírodě 2010