Zájezd do Velké Británie

Děkuji za přípravu, organizaci a realizaci studijního pobytu!

Jana Churáčková, ředitelka školy

pátek 25. 5. : Aktualizace předpokládaného příjezdu: 17,30 hod.

pátek 25. 5., 8,30 hod.: Projíždíme kolem Frankfurtu nad Mohanem a v tuto chvíli si myslíme, že plánovaný příjezd ke škole 15-17 hod. by mohl vyjít.

čtvrtek 24. 5., 21 hod.: Dnešní den byl moc fajn. Oxford je krásné město a prohlídka univerzity neměla chybu. Viděli jsme i jídelnu „v Bradavicích“!  Na Stonehenge jsme konečně po anglicku zmokli, ale i tak nás to zaujalo. Nyní směřujeme na trajekt v Doveru a doufáme v pohodovou cestu domů. středa 23. 5., 22 hod.: Žáci 6. až 9. tříd zdraví ze zahraničního zájezdu do Velké Británie. Po pondělní dlouhé cestě autobusem a trajektem nás v úterý ráno přivítal slunečný Londýn plný krásných památek. Navštívili jsme např. observatoř  v Greenwich, svezli se lodí až k Tower Bridge odkud jsme dále pokračovali k St. Paul’s Cathedral, Trafalgar Square, Covent Garden, Big Benu a londýnské putování završili 4D kinem u London Eye. Bydlíme v rodinách v Surrey, kde jsou k nám velmi laskaví a vstřícní. Dnes na nás ráno čekalo rodiště Williama Shakespeara město Stratford nad Avonou a odpoledne nádherný hrad Warwick, kde jsme měli možnost být součástí show s dravci nebo palby s katapultu. Zítra univerzitní město Oxford a nenecháme si ujít ani návštěvu tajuplného místa plného legend Stonehenge. V programu samozřejmě nechybí „shopping“, tak se rodiče mohou těšit na hezké suvenýry z cest.

úterý 22. 5., 21 hod.: Máme za sebou první den v Anglii! Počasí vyšlo krásně, předpověď nelhala. Nikdo se neztratil ani nezranil. Ubytováváme se v rodinách. Všichni jsme po dlouhé cestě unaveni, ale jsme zvědavi, co přinese zítřek.

úterý 22. 5., 7,30 hod.: Zdravíme z Doveru! Trajekt právě zakotvil u britských břehů a nás čekají cca 2 hodiny jízdy do Londýna, kde strávíme den poznáváním a obdivováním památek. Počasí je nyní typické – prší, ale předpověď slibuje polojasno až slunečno. 

Marcela Vránová, organizátorka zájezdu

Pokyny k zájezdu