Archiv 4. října 2018

Předávání cen Klubu českých a slovenských spisovatelů

Klub českých a slovenských spisovatelů pod záštitou primátorky hlavního města Prahy vyhlásil literární a výtvarnou soutěž, které se zúčastnili a ve které výborně uspěli žáci naší školy. Dne 2. října proběhlo v rezidenci primátorky slavnostní vyhlašování vítězů a předávání cen. Z žáků druhého stupně získal ocenění literární práce v kategorii 1. stupně Denisa Plecitá, Jakub Lauš, Daniel Drahokoupil, v kategorii 2. stupně Barbora Regalová. Čestné uznání Klubu českých a slovenských spisovatelů si převzali Viktoryia Yurchanka a Adam Oliver Kamal. Cenu Klubu českých a slovenských spisovatelů obdržel Sabirruláh Davizi. Čestné uznání v kategorii výtvarných prací získali Viktoryia Yurchanka, Nela Tvardková a Jakub Bílek. Všem účastníkům a oceněným děkujeme za reprezentaci školy.

Pavlína Poletínová, vedoucí pracovního týmu Český jazyk a Lucie Šmídová, třídní učitelka 3.B

Připojuji poděkování paní učitelkám za podporu oceněných žáků v této literární soutěži. Jana Churáčková, ředitelka školy

Parlamentářky v Norsku

Ve dnech 19. – 23. září se uskutečnil výjezd vedení Školních parlamentů Prahy 10, 15 a 22 do Norska. Cílem bylo poznat norské školství a kulturní místa. Navštívili jsme tři školy a seznámili se s žáky. Jelikož jsme bydleli přímo v Oslu, dostali jsme se do Parlamentu a ke Královskému paláci. Viděli jsme také Vikingská muzea, Operu, Olympijský skokanský můstek a celý zájezd jsme završili krásným pohledem na norský fjord. Moc se nám tam líbilo a děkujeme za umožnění tohoto zájezdu.

Eliška Urbancová a Monika Svačinová –  vedení Školního parlamentu ZŠ Eden