– 2018 – Říjen – 15

Ve čtvrtek 11. října se prvňáčci „proměnili“ v zahradníky. V blízkosti školy si každá třída zasadila svůj strom. Děti nejprve musely najít jámu, v níž byl každý stromek upevněn. Lopatkami mu přisypaly hlínu, konvičkou s vodou jej zalily a zapíchly k němu cedulku se jménem. Děti z 1.A pojmenovaly stromeček Andy, třída 1.B vybrala vznešené jméno Baron. Malou borovici …

ČTI VÍCE Prvňáčci zasadili svůj strom

V pátek 12. října jsme se s týmem mladších žáků zúčastnili fotbalového turnaje, který se konal v rámci dnů Prahy 10. Kluci všech pět zápasů odehráli výborně, všechny s velkým gólovým náskokem vyhráli a stali se tak vítězi celého turnaje. Děkujeme všem za předvedené výkony.  Michael Jelínek, koordinátor sportovních soutěží

ČTI VÍCE Fotbalový turnaj

Naši prvňáčci absolvovali na začátku měsíce října adaptační kurz. Vyrazili jsme na 3 dny na Českou Sibiř. Ubytovali jsme se pod kopcem Moníncem v apartmánových domech. Každá třída měla svůj domeček. Hned po příjezdu, obědě a poledním klidu jsme vyrazili s batůžky “na výlet”. Prčice nejsou daleko. Název se mnohým moc líbil. Cesta tam ubíhala rychle, asi je hnala vidina nákupů. Bolely jen dvoje nožičky. Cestou zpět jsme se těšili na večeři, bylo rizoto. Po večeři jsme hráli hry na rozvoj spolupráce a tvořivosti. Přečetli jsme pohádku na dobrou noc. Někdo již při pohádce usnul. Po spršce všichni zalezli do postýlek a během 15 minut byl všude klid. Neukápla jediná slzička. Ráno jsme některé opravdu tahali z postýlek.

ČTI VÍCE Adaptační kurz prvních tříd