Naši prvňáčci absolvovali na začátku měsíce října adaptační kurz. Vyrazili jsme na 3 dny na Českou Sibiř. Ubytovali jsme se pod kopcem Moníncem v apartmánových domech. Každá třída měla svůj domeček. Hned po příjezdu, obědě a poledním klidu jsme vyrazili s batůžky “na výlet”. Prčice nejsou daleko. Název se mnohým moc líbil. Cesta tam ubíhala rychle, asi je hnala vidina nákupů. Bolely jen dvoje nožičky. Cestou zpět jsme se těšili na večeři, bylo rizoto. Po večeři jsme hráli hry na rozvoj spolupráce a tvořivosti. Přečetli jsme pohádku na dobrou noc. Někdo již při pohádce usnul. Po spršce všichni zalezli do postýlek a během 15 minut byl všude klid. Neukápla jediná slzička. Ráno jsme některé opravdu tahali z postýlek. Po snídani – švédské stoly, jsme se šli projít. Hráli jsme si v lanovém centru a dováděli na louce. Po svačině jsme vyráběli třídní vlajku a hráli společně různé hry. Všichni jsme dostali krásná trička. Po poledním klidu jsme si nafasovali svačinky a vyrazili po sjezdovce směr Javorová hora. Že je to sjezdovka, bylo znát, nožky bolely, už jen z pohledu na ten kopec. Dali to všichni. Na Javorové hoře jsme se nasvačili, prohlédli Starou poštovnu ze Sněžky a vyrazili zpět. Cesta dolů byla zábavná. Hráli jsme různé hry. I na válení sudů došlo. Svah k tomu přímo sváděl. Překvapil nás poštovní holub, který rozdával došlé pohledy. Před večeří jsme se nachystali na karneval a po večeři, byly buchtičky se šodó, to konečně začalo. Maska za maskou, tanec za tancem. Nechyběla ani pohádka na dobrou noc. Ráno jsme zabalili a vyjeli směr Praha. Počasí nám moc přálo. Už se těšíme na další výjezd. Děti byly moc šikovné a perfektně to vše zvládaly.

Tereza Jersáková, třídní učitelka 1. B