Den laskavosti

Nadace Karla Janečka vyhlásila v rámci oslav Světového dne laskavosti 2. ročník projektu „Jsem laskavec“, kdy se žáci zapojených tříd účastní charitativní nebo dobrovolnické činnosti. Naše škola se také již podruhé do tohoto projektu zapojila. Tým Edeňáčků složený ze žáků tříd 1.A a 9.A se rozhodl, že vykoná dobrý skutek pro ostatní spolužáky a uklidí okolí školy. V úterý 13. listopadu jsme si nasadili gumové rukavice a dali se do práce. Nádvoří před školou, školní zahradu a postranní uličku jsme prošmejdili důkladně. Sbírali jsme s nadšením, plastové pytle se odpadky rychle plnily. Iniciativa deváťáků byla překvapující, prvňáčci se zase cítili příjemně ve společnosti nejstarších žáků školy.

Jitka Čalová a Pavlína Poletínová, učitelky 1.A a 9.A