Archiv 14. prosince 2018

Spaní ve škole aneb večerní čertí škola

Hned po svátku svatého Mikuláše jsme se v podvečer sešli ve škole. Každý si připravil místečko na spaní, vybalil potřebné věci. Paní učitelky si připravily čertovské úkoly. Každý, kdo úkol splnil, dostal do čertovské žákovské knížky razítko čertíka nebo čertice. Učili jsme se plést čertovi ocas, skládat polínka na zátop pod kotlem, ochutnávali čertovské ingredience do pravého ostrého guláše, zatloukali jsme hřeby, kreslili uhlem, četli, abychom uměli přečíst „hříšníkům“ jejich prohřešky, psali na kouzelný papír a házeli na cíl „nevoňavou“ ponožkou. Na dobrou noc nechyběla čertovská pohádka. Moc jsme si to užili. Ráno jsme se společně nasnídali. Pekli maminky a možná i tatínkové spolu s dětmi a bylo to výborné. Děkujeme. Zbyla nám svačinka i do družiny.

Za 1. B a 1. A třídní učitelky Jitka Čalová a Tereza Jersáková

Prohlubování spolupráce

Ve čtvrtek 6. prosince vyrazila třída 1. B a 9. B se svými třídními učiteli na výlet do pražské zoologické zahrady. Každý deváťák dostal na starost svého prvňáčka. Nejen, že jsme se šli podívat na zvířata, ale šli jsme se i vzdělávat. Každá dvojice dostala pracovní list na téma „Vzácní a jedineční.“ Jde o projekt se zřetelem na ohrožené druhy. Některé jsou zapsány v Červené knize IUCN. Pražská zoologická zahrada chová kriticky ohrožená zvířata jako např. tygra sumaterského, velemloka čínského, gaviála indického nebo chápana mexického a mnoho dalších. Některá zvířata z projektu patří mezi ohrožená, případně zranitelná zvířata. Na pracovním listě měli zaznamenanou cestu s 15ti zastávkami, kde se dozvěděli důvody ohrožení, počty jedinců ve volné přírodě, roky, od kdy jsou chovány v pražské zoologické zahradě, výskyt ve volné přírodě, důvody lovu a podobně. Doufáme, že se něco nového dozvěděli i žáci devátého ročníku. Prvňáčci jim moc děkují za krásný výlet. Byla zima, ale moc jsme si to užili.

Za 1. B a 9. B třídní učitelé Tereza Jersáková a Tomáš Pinkr