Spaní ve škole aneb večerní čertí škola

Hned po svátku svatého Mikuláše jsme se v podvečer sešli ve škole. Každý si připravil místečko na spaní, vybalil potřebné věci. Paní učitelky si připravily čertovské úkoly. Každý, kdo úkol splnil, dostal do čertovské žákovské knížky razítko čertíka nebo čertice. Učili jsme se plést čertovi ocas, skládat polínka na zátop pod kotlem, ochutnávali čertovské ingredience do pravého ostrého guláše, zatloukali jsme hřeby, kreslili uhlem, četli, abychom uměli přečíst „hříšníkům“ jejich prohřešky, psali na kouzelný papír a házeli na cíl „nevoňavou“ ponožkou. Na dobrou noc nechyběla čertovská pohádka. Moc jsme si to užili. Ráno jsme se společně nasnídali. Pekli maminky a možná i tatínkové spolu s dětmi a bylo to výborné. Děkujeme. Zbyla nám svačinka i do družiny.

Za 1. B a 1. A třídní učitelky Jitka Čalová a Tereza Jersáková