Archiv 20. prosince 2018

PF 2019

Předvánoční burza

V posledním vánočním týdnu se konala tradiční Školní burza, kde si děti mohly vyzkoušet, jaké  to je prodávat a nakupovat. Zakoupili jsme stolní hry, knížky, figurky, plyšáky, náramky a dokonce jsme se nechali i potetovat. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Přejeme krásné a klidné Vánoce a těšíme se v novém roce.

Školní parlament

Informace a dezinformace

Orientace v mediálním prostoru je velmi složitá, zároveň ale důležitá. Studentky žurnalistiky se prostřednictvím workshopu pokusily provést žáky devátých tříd nástrahami informací, upozornit je, na které aspekty si dát pozor, vysvětlit, jak je třeba zprávy číst, co jsou dezinformace a jaké je jejich nebezpečí. Společně se žáky bylo vytvořeno desatero, které při čtení zpráv pomůže. V závěrečné reflexi žáci sdělovali, co nového se dozvěděli, a ocenili  aktivity  workshopu.

Jana Churáčková, ředitelka školy