Archiv 30. ledna 2019

Pololetní vysvědčení

První pololetí školního roku 2018/2019 bylo ukončeno ve čtvrtek 31.1. 2019. Žáci obdrželi výpisy vysvědčení, které do školy nevracejí. Vzhledem k tomu, že  hodnocení v naší škole není jen informativní, ale i formativní, má dvě části – klasifikaci a slovní hodnocení. Prosíme rodiče našich žáků, aby si společně se svými dětmi slovní komentář přečetli, protože obsahuje  důležité informace.

Jana Churáčková, ředitelka školy

Kyberšikana

V pondělí  28.1.2019 se třída 7.C  zúčastnila programu o kyberšikaně.  Nejdříve jsme si probrali pojmy a vysvětlili,  co to kyberšikana vlastně je, kde se s ní mohou děti setkat, zda znají někoho, kdo byl nebo je šikanován. Druhá část patřila konkrétním kazuistikám,  které se skutečně staly. Pan lektor nás zasvětil do případů, řekl  příběhy dětí, které šikanované byly.  Tato část žáky mimořádně bavila, mohli se zapojovat, řešit konkrétní situace, vyjadřovat se, jak by postupovaly  v tom kterém případě. Po skončení jsem s žáky udělala zpětnou vazbu a domluvili jsme se, že probereme ještě podobné situace na hodině občanské výchovy.

Martina Svobodová, třídní učitelka 7.C

Finále Prahy ve florbalu

V úterý 29. ledna se na pražské Kotlářce uskutečnilo krajské finále ve florbalu. Naši starší žáci se po dvou výhrách a jedné remíze stali mistry Prahy a mají tak možnost bojovat o účast v republikovém finále. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme hodně štěstí v kvalifikaci.

Michael Jelínek, koordinátor sportovních soutěží