Archiv 6. února 2019

Galerie ocelových soch

Ve čtvrtek 31. ledna navštívily společně třídy 1.A a 9.A Galerii ocelových soch v centru Prahy. Upoutalo nás, že sochy z kovového šrotu byly monstrózní a umně vytvořené. Prohlédli jsme si auta, motorky, roboty i postavy z různých animovaných pohádek či dětských filmů. Výstava byla interaktivní, všechny exponáty jsme si mohli osahat a vyzkoušet. Prohlédli jsme si auta, motorky, roboty i známé osobnosti či postavy z různých animovaných pohádek a dětských filmů. Uspěli jsme dokonce i v závěrečné soutěži, kterou pro nás připravili průvodci. Návštěvu vřele doporučujeme, potrvá do konce dubna.

Jitka Čalová a Pavlína Poletínová, učitelky 1.A a 9.A

První vysvědčení

Prvňáčci dostali na konci ledna svá první vysvědčení  – důkaz o tom, že se už jako opravdoví školáci naučili spoustu věcí. V naší třídě probíhalo předávání vysvědčení netradičně ve spolupráci s našimi patrony, žáky 9.A a jejich třídní paní učitelkou Poletínovou. Každému prvňáčkovi  předal „jeho“ deváťák vysvědčení  se známkami a také list se slovním hodnocením. Z něj potom žák 9. třídy přečetl jeden vyučovací předmět, který si prvňáček zvolil.

Jitka Čalová, učitelka 1.A