Archiv 14. dubna 2019

Africká královna

V předvečer přijímacích zkoušek, 11. dubna, se sešli členové klubu mladých diváků v Divadle Palace, aby se pobavili u hry Africká královna od Cecila Scotta Forestera. Celé představení se odehrávalo na lodi, bylo umístěno do Afriky, v pozadí zuřila první světová válka. Její posádku tvořili ostřílený lodník Charles Allnutt a Rosie, dcera z farářské rodiny. A právě na naprosté odlišnosti těchto dvou postav byl příběh postaven: on měl rád gin a pivo, ona by se alkoholu ani nedotkla, on mluvil vulgárně, ona nikdy, on řekl, že loď nejde opravit, ona vymyslela, jak to udělat … Navíc se jim povedlo zničit nepřátelskou loď. A Africká královna byla kocábka, na které pluli. Představení se všem líbilo a věříme, že žáky devátých tříd dobře naladilo na zítřejší přijímací zkoušky. Držíme palce.

Za KMD Pavlína Poletínová

Třídění odpadu

V tomto týdnu se žáci některých tříd 1. stupně zúčastnili programu  „Tonda Obal na cestách“, který byl zaměřen na ochranu životního prostředí, konkrétně třídění odpadu a který byl pro ně vybrán při příležitosti Dne Země. Dozvěděli se, že odpadky z popelnic směsného odpadu končí na skládkách nebo ve spalovnách a ničí přírodu, znečišťují okolí a nezkrášlují krajinu. A co se děje, když odpadky roztřídíme do barevných kontejnerů? Putují do továren, kde se pak recyklují. Na krátkých videích jsme zhlédli, jak lze ze střepů skla vyrábět nové výrobky  a co všechno se dá vyrobit z recyklovaných plastových lahví a kelímků. Také jsme si třídění do barevných kontejnerů sami vyzkoušeli. Třiďte! Stojí to za to! … a planeta Země bude ráda.

Jitka Čalová, třídní učitelka 1.A