Archiv 30. dubna 2019

Polytechnická výchova

Žáci pátých tříd si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je být řemeslníkem. Přijel k nám PolytechBus a žáci pilně pracovali dvě hodiny – vyrobili si krásné mozaiky, originální keramické mističky a svíčky. Děti samostatně pracovaly s řezačkou na dlažbu, tavicí pistolí i vařákem na vosk a naučily se, že při každé činnosti je nutné dbát na bezpečnost.

Barbora Jandová, třídní učitelka 5.C

Abaku liga a Pythagorovy Vary

V posledních měsících naší školu ovládla hra jménem Abaku. Jedná se o hru na principu známého Scrabblu jen s tím rozdílem, že místo písmenek pracujeme s čísly. Vytváříme takzvaná abakučísla. To jsou číselné řady, ve kterých je použita jedna matematická operace a rovná se, tedy například 246 (2+4=6). Hrajeme s počítačem a hrajeme i online spolu. Zahájili jsme školní Abaku ligu a předháníme se, kdo vymyslí lepší příklad. Zároveň jsme zahájili ,,lov“ poznávacích značek. Vytvořili jsme smyšlené městečko Pythagorovy Vary. Obyvatele Pythagorových Varů poznáte podle toho, že mají zvláštní značky. Na těchto SPZ jsou totiž abakučísla. Zajímají nás jen poslední čtyřčíslí, tedy například v SPZ 1A1 6848 jde o čísla 6848, které v abaku hře tvoří 6.8=48. Musí být ale použité všechny čtyři číslovky! Ulovení SPZ znamená vyfocení oněch čtyř čísel. Tuto fotografii pak nalepíme na plakát, který jsme vytvořili. Zapojit se mohou všichni, a to i vy. Hezký lov!

Tereza Kubová, učitelka matematiky a fyziky

Poeticko – pěvecká soutěž Stradea

Dne 24. 4. 2019 a 25. 4. 2019 proběhl 14. ročník okresní poeticko-pěvecké soutěže STRADEA v TJ Sokol Strašnice. Naši žáci se zúčastnili ve všech kategoriích. Jeden z nich získal i postup do divadla a zúčastní se 20. května od 19hod.  Galavečera v divadle Ypsilon, kde vystoupí společně se známými osobnostmi. Všem gratulujeme a moc děkujeme za účast!

Anna Štempáková, vychovatelka a učitelka hudební výchovy