Archiv 6. května 2019

Úspěšný den sportovců z Edenu

V úterý 7. 5. se vybrané chlapecké týmy zúčastnily hned několika sportovních utkání. Na slávistickém atletickém stadionu se konal již 51. ročník atletické soutěže Pohár Rozhlasu. Mladší i starší žáci se v několika lehkoatletických disciplínách utkali se svými vrstevníky ze škol z Prahy 10, 15 a 22. Družstvo mladších i starších po velmi dobrých výkonech Pohár Rozhlasu vyhrálo. Děkujeme za výborné výsledky a první úspěch dnešního dne, jenž potom ještě vyšperkovali naši fotbalisté na kvalifikaci o republikové finále ČR v Jirkově: Rozbal text »

Exkurze 6. tříd v Modřanské rokli

V rámci výuky přírodopisu absolvovali žáci šestých tříd komplexní exkurzi od Modřanské rokle s cílem zjistit kvalitu vody Libušského potoka. Kvalitu vody žáci zjišťovali nejen pomocí fyzikálních parametrů (průhlednost, rychlost toku) nebo chemických (pH vody), ale zejména určováním vodních bezobratlých živočichů. Součástí exkurze byla také „poznávačka“ mechů rostoucích v Modřanské rokli. Jak se exkurze líbila můžete zhodnotit v tomto videu:

Tomáš Pinkr, učitel přírodopisu

Motýli – koutek živé přírody v 1.B

Žáci 1. B si do třídy pořídili housenky babočky bodlákové. Pozorovali tak přímo ve třídě její proměnu v krásného motýla. Během celého pozorování vytvářeli deník pozorovatele, kam si zaznamenávali vývoj a jejich změnu. Doplňovali ho obrázky kreslenými i přímo fotkami našich housenek a později i motýlů. Dozvěděli se informace nejen z pozorování, ale i z odborných materiálů, jako jsou encyklopedie a internet. Když housenky dorazily, byly velké okolo 1 cm, po týdenním nepřetržitém krmení se dostaly na délku 4 cm.  Housenkové období trvalo 8 dní. Rozbal text »