Úspěšný den sportovců z Edenu

V úterý 7. 5. se vybrané chlapecké týmy zúčastnily hned několika sportovních utkání. Na slávistickém atletickém stadionu se konal již 51. ročník atletické soutěže Pohár Rozhlasu. Mladší i starší žáci se v několika lehkoatletických disciplínách utkali se svými vrstevníky ze škol z Prahy 10, 15 a 22. Družstvo mladších i starších po velmi dobrých výkonech Pohár Rozhlasu vyhrálo. Děkujeme za výborné výsledky a první úspěch dnešního dne, jenž potom ještě vyšperkovali naši fotbalisté na kvalifikaci o republikové finále ČR v Jirkově: Naše borce čekaly dva zápasy, a to proti ZŠ J. A. Komenského Chodov a ZŠ Edisonova Teplice. Do prvního zápasu proti chodovským jsme naskočili téměř z autobusu, nicméně po pomalejším „rozjezdu“ už byl výkonnostní rozdíl patrný a utkání skončilo 12:1. V druhém zápase nás čekal rovnocenný soupeř, jehož tým tvořili hráči teplické fotbalové akademie. V zápase sice  „udeřili“ jako první tepličtí po povedeném signálu z „přímáku“, ale jinak obraz hry tvořili především kluci z Edenu, což nakonec vedlo k obratu a vítězství 2:1. Nutno podotknout, že za naší výhrou v druhém utkání stál nejen útok, ale i obětavá obrana v čele s brankářem Gothardem. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a budeme držet palce na republikovém finále!

Michael Jelínek a Jiří Halko, učitel TV