Archiv 7. června 2019

Obhajoby absolventských pracích

Začátek prvního týdne patřil žákům devátých tříd, kteří úspěšně obhájili své absolventské práce. Prokázali tak, že pod vedením učitele dokáží zpracovat zadané téma s použitím odborné literatury, připravit a prezentovat před spolužáky, učiteli a vedením školy svoji prezentaci. Pro mnohé z nich to nebyl snadný úkol, o to víc si vážíme toho, jak zodpovědně se ho mnozí ujali. Některé práce měly opravdu vysokou úroveň, převyšující požadavky základní školy. Všem žákům přejeme, aby se jim takto získané dovednosti hodily v dalším studiu i životě.

Martina Černá, koordinátorka AP

Finále ABAKU

Ve středu 5. 6. se naši žáci zúčastnili finále mistrovství České republiky v Abaku. Utkali se s těmi nejlepšími hráči v zemi a naší škole vybojovali krásné desáté místo. Naše školní Abaku liga ještě ale u konce není. Vítěze naší školy vyhlásíme příští týden.

Tereza Kubová, učitelka matematiky a fyziky