Letos děti ze 2. tříd samy projevily zájem “provětrat draky” – ať už ty loňské, kteří přežili, nebo prý zbrusu nové, nachystané právě k tomuto účelu. Paní učitelky jejich přání vyslyšely a pouštění draků se uskutečnilo ve středu 2. října na kopečku, ve vrhačském sektoru slávistického stadionu. Od rána jsme čekali, zda počasí dovolí, a vyrazili jsme. Přinesení draci měli roztodivné tvary a barvy, byli i poměrně velcí, zkrátka nádherní. Někdo se zdržoval stavěním draka, nicméně nakonec se všem podařilo draky “zprovoznit”. Vítr dul, mladé nohy běhaly, provázek se odvíjel a draci létali. Někomu jen chvíli, jinému déle. Kdo chtěl, mohl si splnit 3 podzimní disciplíny – hříbečky se změnili v hřebíčky a zatloukali jsme je kladívky do špalku, gumovými míčky jsme se pokusili trefit dýni, bramborami z ošatky jsme házeli do obruče. Na zpáteční cestě byli někteří draci pocuchaní, provázky zašmodrchané nebo přetržené, ovšem za tu chvilku radosti to stálo!

Jitka Čalová a Markéta Švandrlíková, učitelky druhých tříd