Stavitelé mostů

Ve čtvrtek 3. října navštívila naši školu lektorka z Malé technické univerzity, která žáky 2. tříd hravou formou seznámila s technickým oborem – stavitel. Nejprve nám z knížky přečetla obrázkový příběh o Karlu IV., slavném českém králi a „staviteli“. Dozvěděli jsme se, jaké stavby nechal postavit, a čím se proslavil. Sestavili jsme z plošného puzzle řeku Vltavu, potom do malty zamíchali vajíčka a už se stavělo! Vytvořili jsme několik mostů přes řeku. Zkoumali jsme, čí most je pevnější, komu se zase brzy rozbořil. Už víme, co most potřebuje, aby byl  pevný a stabilní. Podle návodu jsme vytvořili mostní pilíře, postavili jsme Karlův most a prošli se po něm. Nakonec jsme na něm ještě vystavěli sochy. Práce se stavebnicí Duplo nás bavila a za své znalosti jsme si odnesli diplom.

Jitka Čalová a Markéta Švandrlíková, učitelky druhých tříd