Archiv 10. října 2019

Eden tiskne ve 3D

Naše škola se pyšní kvalitním technickým vybavením. Dnes Vám s radostí představujeme úplnou novinku – edeňáckou 3D tiskárnu. Těšíme se, jak společně se žáky budeme zkoušet tvořit a vyrábět podle nejnovějších trendů. Na fotce vidíte první zkušební tisk, díky němuž jsme propojili technickou a literární oblast, a tak pomalu vzniká ježek v kleci podle Jaroslava Foglara. Hotový výrobek na nás bude čekat až ráno, protože jeho tisk bude trvat celých 10 hodin.

Daniel Abrhám, Michael Jelínek, Petra Kotápišová

Minifotbal

Dne 8. 10. 2019 proběhlo na UMT Slavia Praha obvodní kolo minifotbalu starších žákyň a žáků. Co se týká děvčat, sami jsme byli zvědavi, jak se jim povede. Přestože by nejeden odborník kroutil hlavou, jednu věc by uznat musel – radost ze hry, s kterou naše holky nakonec uhrály krásné 2.místo! Na druhé straně naše kluky čekalo potvrzení role téměř neohrozitelného favorita, což se jim taky povedlo. Chválu si zaslouží  nejen za 1.místo, ale i za sympatický sportovní výkon. Své maximum nejspíš nepředváděli, ale bylo vidět, že se nešetřili a stejně tak i soupeře. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy!

Jiří Halko, garant sportovních soutěží