Přicházíme z daleka

Ve středu 16. 10. se skupina vybraných žáků z osmých tříd vypravila do divadla Jatka 78 na představení „Přicházíme z daleka“. Usadili jsme se těsně vedle sebe v malém prostoru jurty a hlediště bylo velmi blízko, prostor jeviště a hlediště vlastně během představení splýval. Sledovali jsme příběh mladíků Omara a Abdula a vnímali jsme jejich složitou cestu ze syrského Aleppa až do Osla. Dojmy umocňovalo i stínové divadlo a živá hudba. Po představení jsme se dozvěděli, že scénář byl napsán podle skutečných příběhů uprchlíků, a že s ním divadelní soubor cestuje po Evropě. Diváci – osmáci teď budou příběh a s ním spojené vlastní zážitky vyprávět svým spolužákům a otevřou tak téma, kterému se budeme věnovat.

Jana Churáčková, ředitelka školy