Archiv 6. března 2020

Robotika ve výuce

Žáci 3.C završili téma o planetách sluneční soustavy prací s ozoboty. Měli za úkol udělat nákres oběhu planet kolem Slunce s použitím ozobotů. Programovali ozoboty pomocí kódů, které přiřazovali k jednotlivým planetám podle rychlosti oběhu kolem Slunce. Žáci prohlubovali své dovednosti i v oblasti kooperativních dovedností. Žáci prezentovali a hodnotili se navzájem. Činnost žáky velmi bavila a výsledná práce se jim moc povedla.

Veronika Doležalová, třídní učitelka 3. C

Šesťáci v muzeu skla

V úterý 18. února vyrazily 6. třídy na prohlídku Muzea skla v letohrádku Portheimka na Andělu. Zjistili jsme, jak se sklo vlastně vyrábí, kde všude se používá a jaký je rozdíl mezi sklem užitkovým a uměleckým. A právě uměleckému ztvárnění skla se věnovala celá expozice. Dech nám vyrazila instalace nazvaná Hostina, nicméně v každé místnosti výstavy jsme objevili nějakou pozoruhodnost. Práci sklářů jsme si také sami vyzkoušeli! Sice jsme nefoukali do píšťal, ale na chvíli jsme se stali rytci. Každý si navrhl ozdobu sklenice a pak už jen s gravírovací pistolí v ruce vyrýval svůj nápis či vzor. Někteří tak nesli domů originální dárky rodičům, jiní zas odcházeli se svou osobitou skleničkou. Návštěvu Portheimky rozhodně doporučujeme!

Jan Havlice, učitel VV