Archiv 11. března 2020

Noviny 6.B

Jazyk slouží ke komunikaci, to je jasné. Ale jak teď sdílet zážitky, když se nemůžeme potkávat ve třídě, ve škole? Způsobů je spousty, ale v 6. B jsme se rozhodli vytvořit vlastní noviny. V rámci týdenního zadání práce v českém jazyce dostali žáci za úkol napsat článek. Co je teď nejvíc zajímá, co je baví, co by chtěli sdělit ostatním? Neobešlo se to bez dřiny s vymýšlením nápadů o čem psát a tvrdé práce na korekturách. Výsledkem jsou ale tyhle úžasné noviny „šesťáků nejen pro šesťáky“, jak stojí v jejich podtitulu. Ostatně přečtěte si je a udělejte si názor sami.

Jan Havlice, učitel ČJ

noviny 6.B (1)

ZŠ Eden už má své Superstars 2020

Dne 10. 3. 2020 bylo odpoledne věnováno již 12. ročníku populární pěvecké soutěže SuperStar. Letošní ročník byl pod taktovkou žáků osmých ročníků. Celou soutěž moderoval Marek Mušinský a David Kučera. Dva další bývalí žáci naší školy zasedali i po boku našich pedagogů v porotě. Skvělá porota společně hodnotila všechny odvážné účastníky. Na klavír nám zahrála Kristýna Ieremiadou, Michaela Knytlová, Petra Švecová, Michaela Šindelářová, Nikola Chmelová a na saxofon bývalá žákyně Michaela Poupová. Z 33 soutěžících byly vybrány Juřicová Mája, Indrová Bedřiška, Jeřábková Josefína, Knytlová Michaela a Křížková Jana, které porotu i hojný počet posluchačů nejvíce zaujaly. Vzhledem k danému nouzovému stavu netušíme, zda se bude konat pěvecko-recitační soutěž STRADEA, aby naše stars měly možnost nás prezentovat i jinde. Výsledky hodnocení: 1. kategorie (1.třída) : 1. Juřicová Mája, 2.  Hotová Kristýnka, 3. Martinovská  Markétka; 2. kategorie (2.třída) : 1.  Indrová Bedřiška, 2. Žďárská Kateřina, 3. Bureš Ondřej; 3. kategorie (3.-4.třída) : 1. Jeřábková Josefína, 2. Nedbalová Klára, 3. Kejvalová Karolína; 4 .kategorie (5.-9.třída) :  1. Knytlová Michaela a Křížková Jana, 2. Molnárová Veronika, 3. Vránová Simona a Šebková Nikola.

Anna Štempáková, učitelka hudební výchovy