středa, 16. 9. 2020 16,40 hod.: Přeji všem žákyním a žákům šestých tříd, aby jejich spolupráce ve třídě a s třídní/m pokračovala až do konce deváté třídy tak pěkně, jak pěkně byla zahájena na adaptačním kurzu.

středa, 16. 9. 2020 v 9,20 hod.: Včera večer všichni zvládli tmavou cestu ke svému třídnímu učiteli, takže usínali spokojení. Teď po snídani probíhá volba parlamentářů, vysvětlování osobních pocitů z obrázků a vzájemná přání do batůžků na cestu šestou třídou. Před obědem se sbalíme a uklidíme pokoje (to bude v některých případech dost dřina). Po obědě už budeme vyhlížet autobus, který nás odveze domů. Plánovaný příjezd do Prahy je sice ve 13,30 hod., ale po zkušenosti z cesty sem a s ohledem na D1 si myslíme, že to bude spíše kolem 14. hodiny. 

úterý, 15. 9. 2020 v 16,45 hod.: Ve spolupráci se dvěma externími lektory si šesťáci ověřili, jak dokáží spolupracovat, a zda se na sebe navzájem ve své třídě mohou spolehnout. (Záměrně neprozrazuji podrobnosti.) Všichni si s větší či menší fantazií zhotovili třídní tričko s číslem “6”. (Maminky prosíme, aby tričko doma vypraly v ruce a přežehlily.) Třídní učitelé vzali své žáky na krátký výlet po okolí. Po večeři si počkáme na setmění a pak zjistíme, jak jsme na tom s odvahou. Třída by měla každému odvahu dodávat, a to nejen na adaptačním kurzu.

úterý, 15. 9. 2020 v 8,50 hod.: Noc byla klidná, teplá a tichá, takže jsme si odpočinuli, a některé jsme dokonce v 7,30 museli budit. Jídelna už je prázdná, takže je zřejmé, že jsme už po snídani a čeká nás spousta aktivit, během kterých budeme poznávat sebe navzájem a možná i sami sebe. Sluníčko už svítí a podle předpovědi počasí nás má provázet celý den.

pondělí, 14. 9. 2020 v 17,30 hod.: Máme za sebou mnoho aktivit, které byly více či méně náročné – jak která a jak pro koho. Záměrně nepíši, jaké aktivity to byly, aby vám o nich mohly děti doma vyprávět. Aby to měly pro vzpomínání jednodušší, bude po našem návratu ve fotogalerii složka “Adaptační kurz”. Za chvíli bude večeře, ale den ještě zdaleka nekončí, protože po večeři nás čeká stavba města a horké křeslo pro třídního učitele. Večerka bude asi později, protože mnohým se ještě nepodařilo povléci si postel. Zítra nás čeká další bohatý program. Děkujeme vám, rodiče, že jste svým dětem nedali s sebou techniku. Máme se dobře a zdravíme do Prahy!

pondělí, 14. 9. 2020, 10 hod.: Jsme na místě, přivítalo nás tu sluníčko. Další zprávy zde naleznete večer.

Jana Churáčková