Oslavy 60. výročí školy jsme plánovali už od jara. Těšili jsme se, že v září přípravy dokončíme a oslavy proběhnou pro žáky a pro veřejnost ve všech prostorách naší šedesátileté školy. Ohrožení Covidem-19, související opatření a naše obezřetnost ale plány změnily. Přesto se nám podařilo na dopoledne pro žáky a na odpoledne pro veřejnost připravit program, ze kterého máme radost, a doufáme, že to tak vnímají i žáci a naši hosté. Veškeré oslavy proběhly venku v areálu školy a na přilehlých hřištích. Během dopoledne žáci absolvovali čtyři náročné aktivity v rámci stanoviště Cross fit; vyzkoušeli si, jak umí spolupracovat při etických hrách; během retroher zjistili, že skákat přes gumu ani hrát kuličky nemusí být úplně snadné;  napsali barevná přání škole, která vyvěsili na plot; zatančili si pod vedením dvou učitelů, kteří v době jarního uzavření školy založili skupinu ZŠ Eden Dance Group; a spolu se svými učiteli v rámci tzv. artorienťáku hledali podle mapy místa, kde pro ně jejich spolužáci připravili výtvarná ozvláštnění veřejného prostoru. A také jsme se přesvědčili, že dokážeme obejmout celou školu po jejím obvodu! Odpoledne si některé z aktivit vyzkoušeli hosté. Někteří se zapojili do sportovních aktivit velmi statečně. Při tanci, opět pod vedením neúnavných tanečních lektorů, jsme zavzpomínali na jednotlivá desetiletí, která má naše škola  už za sebou. Na památku 60. výročí jsme pod taktovkou našeho ekotýmu zasadili strom a pochutnali si na výborném občerstvení. Přání škole, zveřejněná dětmi a některými rodiči, byla různá, některá originální, některá velmi aktuální, např.: „Přejeme ti, aby tě zase nezavřeli a abychom už nemuseli nosit roušky.“