Také naše škola se společně s dalšími základkami z Prahy 10 zúčastnila výtvarného projektu Praha 10: Neseď! Úkolem bylo podívat se novýma očima na místo, kam chodíme do školy. Jak se toho chopíme, to už bylo na nás. Do tvoření se letos na jaře vrhli šesťáci. Na pomoc nám měl přijít skutečný a opravdový výtvarník, jenže zasáhl koronavirus. A protože týmová tvorba je dost náročná, natož online, zvládli jsme většinu až v září. Ze šesťáků se stali sedmáci, ale nápadů zůstalo pořád stejně. Dvakrát jsme měli společnou výtvarku s umělcem Vladimírem Turnerem, kde jsme se dozvěděli něco o streetartu a umění ve veřejném prostoru. To jsme zúročili v přípravě tzv. intervencí, kdy celkem tři týmy sedmáků ozvláštnily tři místa v okolí Edenu. A aby to byla větší legrace, tahle místa jste museli nejdříve najít podle mapy v rámci „art orienťáku.“ Ostatně, kdo se zúčastnil oslav 60 let školy, tak ví. Jak to asi vypadlo, se můžete podívat ve videu. V říjnu jsme měli dokumentaci k celé akci vystavit na výstavě, kam jsme chtěli přibrat také obří leporelo vršovických ulic očima dětí z 1. stupně vytvořené pod vedením paní učitelky Ritterové. Jenže virus byl zase rychlejší. Každopádně: až bude kulturní život zase veselejší, určitě vás všechny rádi uvidíme na výstavě, abyste věděli, jaké to je, když Praha 10 nesedí. Závěrem patří velká pochvala všem zúčastněným týmům ze 7. A, B i C, neboť všichni odvedli kus skvělé práce.

Jan Havlice, koordinátor projektu

https://www.youtube.com/watch?v=LHyjoVBMk8M&feature=youtu.be