Ve dnech 8. 4. a 15. 4. si velká část učitelů naší školy udělala čas a vrhla se na úpravy na zahradě v rámci plnění dvou grantů. Původně bylo naplánováno, že všechno budeme dělat společně s dětmi, ale bohužel epidemiologická situace toto nedovoluje. Proto jsme ráno vyrazili na antigenní testy a pak pracovat na zahradu. Jedna skupina musela vykopat jámy na stromy a keře, vykopanou zeminu prosít a odstranit z ní kameny a různé další nečistoty (sklo, plasty, dráty, cihly,…), zasadit do jam stromy/keře a zakrýt mulčem. Další začali strhávat drn a připravovat prostor pro výsev květnaté louky. Tělocvikáři přesunuli rozřezaný kmen meruzalky a pomohli tak založit broukoviště (tj. prostor, který poskytuje úkryt různým druhům hmyzu – takový 5* hmyzí hotel). Také jsme začali stavět bylinkovou spirálu, která vypadá vážně skvěle. Během dvou dnů jsme toho stihli samozřejmě více, vše najdete ve fotogalerii.

Práce na zahradě je ještě spousta, ale už teď se celá zahrada proměnila a je velmi pěkná. Jen nás mrzí, že jste u toho nemohli být vy, naši žáci.

Přesto se těšíme, až tento prostor budete společně s námi objevovat.

Za učitele

Tomáš Pinkr