Konečně jsou děti přítomné ve škole! A protože jsme dostali minulý rok granty na úpravu školní zahrady, které počítaly s tím, že zahradu budou zvelebovat děti společně s učiteli, začali jsme tuto podmínku konečně plnit.  Děti navázaly na práci učitelů a dokončily bylinkovou spirálu – smíchaly zahradnický substrát s pískem a následně jej daly do bylinkové spirály, kterou pak osázely bylinkami. Také pomohly uklidit zahradu od nepořádku, i když toto je velmi dlouhodobý úkol, protože na zahradu neustále padají odpadky a nepořádek z oken. Velmi pěkně pak připravily prostor na zasetí tradiční slunné louky. A v neposlední řadě začaly usazovat kameny šlapáky do trávníku tak, aby se daly přejet sekačkou při sekání.  Zahrada s dětmi začíná být konečně útulným a živým místem. 

A protože bychom naší rekonstruovanou zahradu rádi představili  veřejnosti, plánujeme na některé červnové odpoledne její otevření pro veřejnost. Limitem budou epidemiologická opatření, tak doufáme, že nebudou moc přísná a akci budeme moci uspořádat. 

 Tomáš Pinkr, koordinátor environmentální výchovy