Pondělí

Dnešní dopolední program probíhal v režii třídních učitelů. Paní učitelky ze 4. tříd připravily sportovní dopoledne: střílelo se z luku, hrála se fotbalová vybíjená ve vypuštěném bazénu, kroutilo se obručí a stavěly se domečky z přírodnin. 4.B a 6.A malovala kamínky, které v úterý doručí parta výletníku na Sněžku. Děti ze 6.B hrály stolní tenis a hry “Vypni to” a “Bez wifiny”. U stolních her se bavily také 7.B (Zaklínač a Bang!) a 7.C (žolíky, šachy).

Odpoledne jsme sledovali fotbalové utkání Česko – Skotsko. A po večeři pokračovaly Černohorské hry – celotýdenní soutěžení deseti týmů. V každém týmu spolupracují děti napříč všemi ročníky. Dnes si vyzkoušely chůzi po slackline, štafetové soutěže, slepou řadu, logické úlohy a kooperaci při skupinovém prolézání obručí.

Neděle

Třídy 6.B a 7.B se vydaly na túru do Horního Maršova a zase zpátky na Černou horu. Po cestě zkoumaly hmyz, zastavily se ve Středisku ekologické výchovy a vyzkoušely quest v Maršově. A i když někteří výletníci končili cestu s jazykem na vestě, všichni těch 24 km nádherně zvládli. Kus cesty měli společný se 4.A a 4.C, čtvrťáci se odpojili na Krausových boudách. Po úbočí Světlé hory se dostali k tetřívkově ložnici na Černohorském rašeliništi. Byl to velký zážitek prodírat se mlčky borůvčím a poslouchat zvuky lesa.

Jiným směrem se vydali 4.B, 5.A, 6.A a 7.C. Jejich cílem byla Kolínská bouda. A tento cíl byl skutečně dosažen a stejně jako u předešlých skupin, byla i tato cesta spojena s pozorováním přírody. Ovšem jen tahle túra vyvrcholila sladkou tečkou na Kábrtovkách – zmrzlinovým pohárem s horkými malinami a šlehačkou.

Fotogalerie

Daniel Abrhám – vedoucí školy v přírodě

BEZINFEKČNOST 2021