V úterý 15. června odpoledne se na školní zahradě sešlo spoustu rodičů, sourozenců i hostů. Žáci 3.A je pozvali na své vystoupení, které nacvičili společně s akrobatem Jaroslavem Dolejším v rámci projektu Kreativní partnerství – Školy pro budoucnost.

Představením formou „side specifik“ provázela po stanovištích vypravěčka Ivetka. V úvodu děti pozvaly návštěvníky pomocí básničky lesní pěšinou z města do lesa. V první scéně se lidmi zničený les obnovil. Z pařezů vyrostly proutky a potom nové stromy. Na palouk se zpět vrátila zvířátka a všelijaká havěť. Ve druhé scéně se ve skalách objevili papoušci, kteří někomu ulétli. Třetí scéna se proměnila v čarovný les, kde víly a elfové osvobodili papouška z klece a dali mu svobodu. Na závěr v nejtemnějším koutě lesa zatančila královna víl. Akrobatka Bára předvedla závěsnou akrobacii na šále umístěné na větvi stromu. To byla odměna pro všechny děti a překvapení pro rodiče. Vystoupení se dětem moc povedlo. Byli jsme na ně pyšní, jak to před publikem báječně zvládly.

Během projektu si žáci uměleckými a praktickými metodami osvojovali učivo matematiky – dělení se zbytkem, příběh o přírodě, který si sami vymysleli, v rámci udržitelného rozvoje zasahoval do prvouky a akrobacie byla samozřejmě součástí tělesné výchovy.

Jitka Čalová, koordinátorka projektu