středa, 15. 9. 2021, 9 hod.: Počasí nám přeje dál, takže nás sluníčko bude nejspíš vyprovázet i na cestě zpátky. Rána sice bývají chladnější, ale to si většina šesťáků nechá vysvětlit a tepleji se obleče. Teď je po snídani až do oběda čeká ještě jedna náročná aktivita s třídními učiteli, hodnocení adaptačního kurzu a všichni si budou vzájemně přát…Pokusíme se sbalit si tak, že tu nic nenecháme, naobědváme se a snad bychom ve 14,30 mohli být u školy.

úterý, 14. 9. 2021, 11 hod.: Včera program samozřejmě pokračoval i po večeři. Třídy stavěly z kostek společnou stavbu a třídní učitelé se ocitli v horkém křesle, ve kterém odpovídali na zvídavé otázky žáků svých tříd. Noc po večerce byla klidná, ale ráno si někteří z těch, kteří se probudili dříve, zřejmě neuvědomili, že není nutné, aby byli vzhůru úplně všichni, když už jsou vzhůru oni sami. Po snídani začal další programový blok, zaměřený na spolupráci, vytvoření třídních triček a na vzájemné poznávání. Každý program postupně absolvují všechny tři šesté třídy. Jednotlivé aktivity bych mohla podrobně popisovat, ale byla bych ráda, kdyby o nich děti po návratu vyprávěly svým rodičům samy, a ještě raději bych byla, kdyby to tak bylo celý rok. (Aby naši žáci doma informovali své rodiče o tom, co se ve škole dělo, a aby se povídání o škole nesmrsklo jen na to, jak jsem byl/a hodnocen/a.) Po večeři plánujeme noční hru a už teď trpělivě odpovídáme na otázky, jestli budeme cestou strašit, zda je možné chodit po dvou a ne po jednom…Nebudeme strašit a všichni to jistě zvládnou!

pondělí, 13. 9. 2021, 15 hod.: Někteří se trošku poprali s povlečením, ale nakonec se všem povedlo povléci si postel. Následoval první blok našeho nabitého programu – ledolamky, kdy všechny tři šesté třídy prokázaly týmového ducha a výbornou spolupráci se svým třídním učitelem. Po obědě (čočková polévka a kuře na paprice s rýží) se jen málokomu chtělo odpočívat, takže o poledním klidu všichni přemýšleli, jaký bude asi další program. Ten teď právě probíhá – jedná se o rozličné aktivity, které mohou být úspěšné jedině tehdy, když členové skupiny spolupracují. Všechny fotografie budou po našem návratu zveřejněny ve fotogalerii. (Co se týče návratu, nejsme pány D1, ale odjíždět bychom měli ve středu 15. 9. nejpozději ve 13 hod., takže když všechno dobře půjde, mohli bychom být ve 14,30 u školy.) 

pondělí, 13. 9. 2021, 10 hod.: Jsme na místě, všichni jsme dorazili v pořádku.

Jana Churáčková