Projekt Naši sousedé nabízí dětem v tomto školním roce možnost objevovat sousední státy naší země a seznamovat se s jejich kulturou, zvyky, svátky, památkami či přírodními zajímavostmi. Mnohé třídy se však rozhodly pro méně tradiční pojetí tohoto tématu a o zajímavé nápady při představování jednotlivých projektů nebyla nouze. Neotřelá je myšlenka představit flóru či faunu našich sousedních států a porovnat ji s tou, která se vyskytuje na území České republiky. Některé třídy jsou věrné sportovnímu duchu naší školy. Jeden z projektů se zaměří na fotbalový či hokejový A tým Slavie z pohledu úspěšnosti absolventů ZŠ Eden, kteří se na chodu klubu v průběhu let podíleli. Další chtějí tímto způsobem zmapovat i ostatní okolní sportovní kluby. Dále žáci například zorganizují turnaj v kopané, kterého se zúčastní okolní školy, můžeme se těšit i na utkání mezi učiteli a rodiči. Několik tříd se vydá do neznáma a zpracuje představy o našich vesmírných sousedech. Temnou minulost pak připomene téma holocaustu a památky obětí nacismu, tady se žáci se vydají po stopách kamenů zmizelých v Praze. Většina tříd pak chce na jaře 2022 projekt formou prezentace představit svým spolužákům a ostatním zájemcům. Máme se rozhodně na co těšit.

Božena Hrdličková, učitelka ZŠ Eden