V rámci projektu Stopy doby navštívili zájemci – žáci šestých tříd – Památník Lidice. Nepřálo nám počasí, takže když jsme za hustého deště a silného větru vyrazili od školy, nazvala jsem skupinku zájemců o historii skupinou sedmi statečných. Cesta tam proběhla bez problémů, a když jsme přišli k Památníku, pršelo dokonce už jen drobně. Sychravé počasí ale umocnilo naše dojmy z místa, kde ještě před 10. červnem 1942 stávaly Lidice. Podívali jsme se na místa, kde byl kostel, škola, Horákův statek, hřbitov…Prostřednictvím otázek z pracovního listu zjišťovalo sedm statečných nejen okolnosti lidické tragédie, ale i odkaz do dnešní doby. Zpáteční cesta byla poněkud komplikovaná, protože zastávka autobusu byla dočasně zrušena, ale domů jsme se samozřejmě dostali. Děkuji Eliškám, Evelíně, Jakubům, Dominikovi a Tomášovi za jejich zájem a příjemné chování. Těším se na naše další výpravy za poznáním novodobých dějin.

Jana Churáčková, ředitelka školy