Dalších sedm statečných, tentokrát z osmých a devátých tříd, se vypravilo na relativně dlouhou cestu do Památníku Vojna v blízkosti Příbrami. Tramvaj, metro, autobus a příměstský autobus nás přiblížily našemu cíli, ale více než dvoukilometrovou vzdálenost jsme museli překonat pěšky. Bylo ale krásně a cesta vedla lesem a po jeho okraji, takže jsme zanedlouho byli u vstupní brány bývalého tábora. Dozvěděli jsme se, že je to jedinečný památník nejen v naší republice, ale i v Evropě, a vydali jsme se s panem průvodcem na prohlídku. Původně jsem si s panem průvodcem mysleli, že nám na prohlídku bude stačit hodina, ale dotazů bylo tolik, že jsme raději posunuli čas odjezdu. Děkuji všem účastníkům za jejich milou společnost a doufám, že se výlet za historií splnil jejich očekávání.

Jana Churáčková