Vážení rodiče, na dny 20., 21. a 22. 12. 2021 vyhlašuji ředitelské volno s tím, že:

  • pokud by byl pro rodiče dětí z přípravné třídy a z prvního stupně  problém zajistit v tyto dny dohled nad dětmi a péči o ně (rodiče nechtějí – mnohdy znovu – čerpat ošetřovné…), o jejich děti se ve dnech ředitelského volna postaráme na základě přihlášky, kterou naleznete níže, a kterou odešlete na uvedenou adresu do 14. 12. 2021.
  • pro všechny žáky připravíme z jednotlivých předmětů samostatnou práci, kterou jim zadáme prostřednictvím platformy Teams.
  • obědy na tyto tři dny budou s výjimkou obědů dětí, jejichž přihlášky obdržíme, automaticky odhlášeny.

Udělení ředitelského volna jsem dlouho zvažovala, shromažďovala argumenty pro a proti, (marně) očekávala plošné řešení ze strany MŠMT. Poslední týdny jsou v naší škole velmi náročné a všichni  – naši žáci, jejich rodiče a naši pedagogové – se dlouhodobě  potýkáme s opakovanými karanténami tříd, vysokou nemocností pedagogů a souvisejícím náročným suplováním, střídáním distanční a prezenční výuky, obtížnou hybridní výukou, ale i obavami z vývoje epidemie. Přála bych si, abychom dnů ředitelského volna a navazujících vánočních prázdnin využili k načerpání sil na další etapu vzdělávání v nelehkých podmínkách. Zároveň děkuji všem, kteří vyjádřili na návrh ředitelského volna svůj názor – 79% bylo pro, 21% proti.

Jana Churáčková, ředitelka školy

Prihlaska-k-dochazce-v-dobe-RV