V souvislosti s 10. výročím úmrtí Václava Havla byla v listopadu 2021 vyhlášena školní výtvarná soutěž „Portrét Václava Havla“ a literární soutěž „Dopis Václavu Havlovi“. Do výtvarné soutěže se nám sešlo velké množství portrétů, ze kterých jsme vybrali několik finalistů, a požádali jsme veřejnost, aby nám pomohla rozhodnout. Děkujeme všem 311 hlasujícím! A jak to celé dopadlo?

Výtvarná část soutěže: Třetí místo obsadila  se 47 hlasy Sára Freislerová z 5.C, druhé místo  s 53 hlasy Tereza Galatová ze 2.C a o první místo se dělí shodným počtem 56 hlasů Jaroslav Formandl ze 7.B a Monika Felixová z 5.A. Zvláštní cenu získává kolektivní práce přípravné třídy Žabičky. Vítězům gratulujeme, jejich práce oceníme drobným dárkem a vystavíme, aby je mohli všichni obdivovat.

Co se týče literární soutěže, rozhodli jsme, že třetí místo patří Ondřeji Červenkovi z 8.A, stříbro Františku Otiskovi z 9.B a jako nejlepší práce byla vybrána práce Erika Glendy z 8.C. Vítězné práce si můžete přečíst níže. Děkujeme a gratulujeme!

Jana Churáčková, ředitelka školy 

práce E.G. práce F.O. práce O.Č.