Děkuji všem účastníkům a pedagogům za zvládnutí školy v přírodě na Černé hoře.

 

Dneska proběhly poslední soutěže černohorských her 2022, které zamíchaly pořadím. Čekáme na vyhlášení výsledků a závěrečnou diskotéku. Nezapomeňte, že se vám zítra vrátíme! 🙂 Vyzvedněte si nás kolem 12 hodiny na parkovišti u školy a o převzetí informujte učitele dané třídy. Vaše děti

Při dnešních celodenních výletech nám zase krásně svítilo sluníčko. Jedna skupinka dorazila až k Památníku obětem hor v Lučním sedle, další se rozhlédla po okolí z rozhledny na Hnědém vrchu a poslední se otočila už na Kolínské boudě a odpoledne trávila v okolí hotelu. Nohy nás bolí a únava je znát, ale energii na smažený sýr s hranolky ještě máme. Večer se podíváme na film a padneme do postelí. Těšte se na vyprávění zážitků! A že jich je! 🙂

Máme za sebou krásný slunečný den. Únava padá na všechny, i přesto jsme si užili dopolední procházky a třídní aktivity v okolí. Odpoledne pokračovala olympiáda. Dnes si žáci opět potrénovali spolupráci při štafetových závodech a přenášení kelímků pověšených na provázcích, lukostřelbu, paměť a zjistili, kdo je silnější při kradení ocásků. Teď už čekáme hladoví na večeři, po které budou následovat společenské aktivity a spánek.

Po snídani jsme sbalili řízky k obědu do baťůžku a vydali se lanovkou a autobusem na výlet. Vyřádili jsme se v bazénu, zrelaxovali ve vířivce a prošli se po Špindlerově Mlýně. V hotelu nás čekala svíčková s domácími knedlíky a až uklidíme pokoje, usedneme s plnými pupky k filmu.

Dnešní sváteční den strávila většina z nás v okolí hotelu, jen šesťáci vyrazili dopoledne na túru. K obědu byly výborné knedlíky s borůvkami, po kterých následoval polední klid. Snad do konce našeho pobytu postupně všichni pochopí, co polední klid znamená. 🙂 Odpoledne jsme pokračovali v olympiádě, dnes však žáci kromě sportovních dovedností procvičili i hlavičky při paměťových a matematických hrách. Dovnitř nás nezahnaly ani kapky deště, nejsme totiž z cukru a jak říkají Norové: „není špatné počasí, jen špatné volby oblečení“. Večer jsme završili společenskými aktivitami a teď už děti ulehají do peřin, aby si pořádně odpočinuly na zítřejší výlet do Špindlerova Mlýna.

Máme za sebou druhý, programem nabitý, den. Dopoledne strávily třídy se svými učitelkami a učiteli venku. Třeťáci se hravě učili a pozorovali zvířata kolem. Třídy 6.C a 7.A zůstaly u hotelu, hrály obíhající nohejbal, kanjam a stříleli z luku. Ostatní šesťáci, sedmáci a osmáci se promíchali podle zájmu, část se vydala na procházku na skalní vyhlídku Modré kameny a do Klausova dolu, další část se proklouzala po sněhu na Kolínskou boudu. Odpoledne byla týmovými pokřiky zahájena olympiáda, při které si žáci zkouší fungování napříč ročníky a trénují spolupráci, sportovní a další dovednosti. Teď nás čeká kuře s rýží k večeři, po ní různorodé společenské aktivity, a nakonec zasloužený spánek.

Hlásíme, že jsme v pořádku na místě. Po cestě jsme doplnili zásoby dobrot na benzince, posilnili svaly při přetahování věcí z autobusů do kabin lanovky a po výjezdu na vrchol Černé hory jsme byli překvapeni, kolik sněhu nás tady čeká! Až se zabydlíme na pokojích, vezmeme do ruky buchtu k svačině a vyrazíme na obhlídku okolí. Všechny zdravíme! 

V pátek 6.5. v 9:00 hod. odjíždí několik tříd a pedagogů na školu v přírodě do Janských Lázní. Na Černé hoře teprve končí zima, a proto si s sebou nezapomeňte zabalit teplé oblečení a kvalitní obuv. Naopak doma nechejte veškerou techniku (telefony, ipady,…). 
foto:
https://photos.app.goo.gl/MAiijaDavhhbjLq9A

informace 2022 BEZINFEKČNOST 2022

Daniel Abrhám – vedoucí školy v přírodě