Ve středu 22. června 2022 vyvrcholil v ZŠ Eden celoroční celoškolní projekt „Sousedé“. Některé třídy se tak proměnily ve výstavní prostory, například 9.A ukázala, jaké příběhy židovských sousedů objevila ve Vršovicích díky kamenům zmizelých, 8.A předvedla, co zajímavého zjistila o sportovním sousedu školy – HC Slavia, 3.B představila vlastní vesmírné příběhy. Mnohé třídy se proměnily v přednáškové místnosti, kde se návštěvníci dozvěděli o našich vesmírných sousedech (7.C), nositelích Nobelovek ze sousedních států (7.A), či o fauně za našimi hranicemi (6.C). Několik tříd se stalo obchody, kde bylo možné zakoupit různé výrobky (třeba 9.B nebo 4.B), 7.B prodávala středoevropskou kuchařku. Sousedy z Vladivostocké ulice pak potěšili prvňáčci a žabičky, kteří jim přímo pod okny zazpívali několik písniček. Každá třída přistoupila k tématu jedinečným způsobem. Dnes jsme se všichni mohli navzájem inspirovat, jak vidíme naše blízké i vzdálené sousedy. Sousedská slavnost byla zároveň hezkým společným rozloučením se školním rokem 2021/22.